Royal Canin German Shepherd Junior

Zależnie od tego, w jakim wieku jest pies, jaki ma temperament, jaka rasa, można obecnie dobrać dla swojego pupila najodpowiedniejszą karmę. Jest to udogodnienie dla właściciela, który nie musi mierzyć i ważyć składników w celu zapewnienia odpowiednich dawek jedzenia i suplementów. Jednocześnie mamy gwarancję, że pies otrzyma codziennie porcję jedzenia o wysokiej jakości. Dbając o zdrowie i kondycję swojego czworonoga należy zasięgnąć opinii weterynarza bądź doświadczonego hodowcy psów.

Żywienie szczeniaków jest bardzo ważne. Kształtują się kości, zęby, układ pokarmowy, krwionośny, nerwowy. Im lepsza jakościowa karma, tym większa gwarancja, że jako pies dorosły, będzie mógł cieszyć się zdrowiem i dłuższym życiem. Rynek zoologiczny oferuje właścicielom odpowiednie karmy dostosowane także do ras. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ras jest owczarek niemiecki. Należy on do tzw. grupy psów obronnych. Ta rasa często wykorzystywana jest do służby w policji, służby celnej. Jest to pies żywiołowy, energiczny, inteligentny, posłuszny i lojalny. Tresurę traktuje jak rozrywkę, pod warunkiem dobrej kondycji. Nie należy zatem zapominać, że odpowiednia karma ma wielki wpływ na to, jak się czuje i zachowuje owczarek.

Jedną z najczęściej kupowanych i najlepiej ocenianych karm jest Royal Canin German Shepherd Junior, przeznaczony dla szczeniaków poniżej 15 miesiąca życia. Jest to karma typu „breed”, która służy wyłącznie do karmienia owczarków niemieckich. Royal Canin German Shepherd Junior jest odpowiednią karmą, którą podaje się jako pierwszą szczeniakom. Posiada ona wyselekcjonowane składniki dbające o lekkostrawność posiłku, o wzrost i wzmocnienie ich odporności. Specjaliści opracowujący odpowiedni skład tej karmy zwrócili uwagę na podstawowy problem związany z tą rasą psów. Owczarki niemieckie niemalże zawsze mają problem ze stawami, które często rozwijają się w sposób nieprawidłowy. Zwłaszcza jeśli chodzi o biodra w starszym wieku. Royal Canin German Shepherd Junior w swym składzie mają zwiększone ilości wapna i fosforu, których zadaniem jest wzmocnienie kości oraz zadbanie o ich prawidłowy rozwój. Innym składnikiem tej karmy są także nawadniacze nadające chrząstce stawowej odpowiedni kształt, wygląd. Dbają także o prawidłową ruchomość stawów. Pozostałe składniki mają wpływ na prawidłowy przebieg procesu wzrostu i odpowiednią mineralizację kości.

Dodatkowym składnikiem mającym wpływ na rozwój szczeniaka owczarka niemieckiego jest białko i pozostałe substancje nie podrażniającego wrażliwego układu pokarmowego i trawiennego, a także które dbają o łatwe przyswajanie pokarmu. Royal Canin German Shepherd Junior ma w swoim składzie naturalne prebiotyki i substancje wzmacniające pełniące funkcję ochronną przed zarazkami. Poza tym karma ta wzmacnia nieprzepuszczalność bariery skóry i dba o zdrowy włos małego owczarka niemieckiego. Za powyższe zadania odpowiada skład karmy, czyli: ryż, suszone mięso drobiowe, izobat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, włókna roślinne, sole mineralne, tran, proszek jajeczny, olej sojowy, fruktooligosacharyny, łupiny i nasiona psyllium, L-lizyna, polisforan sodu, wyciąg z drożdży (źródło manno – oligosacharydów), DL-metionina, tauryna, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz